SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 12667305
nr 1266 7305
Bestick
2 + 3 + 1 delar, silver, 1800-tal. Längd: 17-22 cm. Vikt: ca 250 g
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:39:56
26/7 09:20:44
600 kr
26/7 16:24:48
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver